מהי הדרכה באיכות הסביבה ?
התחום של הדרכה באיכות הסביבה תפס תאוצה עצומה בשנים האחרונות כחלק מההבנה שמדיניות ירוקה והגנה על הסביבה הכרחיות לצורך שמירה על משאבים (מים, קרקע, אוויר) וכתוצאה מכך – שמירה על איכות החיים של אזרחים ותושבים. גם בתחום הבנייה ישנה חשיבות רבה לנושא של בנייה ירוקה על כל המשתמע מכך. יחד עם זאת, במפעלים רבים עדיין מנסים לסגור פערים ומחפשים עזרה חיצונית על מנת לקבל הדרכה באיכות הסביבה וכאן נכנסים לתמונה היועצים המומחים מטעם חברת אירוס טכנולוגיות סביבה בע"מ.

היועצים יכולים לתת מענה וסיוע כאשר יש צורך בביצוע ביקורות איכות סביבה פנימיות, וידוא שתהליכים במפעל מבוצעים בהתאם לחוק ולקנות או עדכונים שיוצאים מפעם לפעם,  יכולים לתת חוות דעת איכות סביבה בנושאים ספציפיים על פי הצורך או כחלק ממהלך שכולל הפיכת תהליכי המפעל לירוקים יותר. כאשר מדובר במפעלים או חברות העוסקות בכימיקלים בקרבת ריכוזי אוכלוסייה (כמו למשל תחנות דלק) מציעה חברת אירוס טכנולוגיות סביבה מערכי הדרכה באיכות הסביבה לעובדים, כחלק ממערך ההדרכות וההכשרות שמציעה החברה לצורך קידום העובדים.

מה החשיבות של ביצוע הדרכה באיכות הסביבה?
מלבד העובדה שבזכות ביצוע הדרכות שוטפות בתוך המפעל בתחומים של איכות הסביבה ותהליכים ירוקים, ישנה לעיתים דרישה של המשרד להגנת הסביבה בנוגע לידע והכשרות שחובה על כל העובדים להחזיק. תקנות שיצאו לאור בשנים האחרונות בתחום של בנייה ירוקה, למשל, לא בהכרח מוכרות וקלות לביצוע הלכה למעשה ויש צורך בסיוע של יועץ מומחה בתחום. ביקורות איכות סביבה פנימיות הן ביקורות ובדיקות שכל מנהל פס ייצור חייב לבצע כל בסיס שוטף ורציף על מנת לוודא שהתהליכים אינם חורגים מן המותר ולא נשקפת סכנה לאף אחד מהעובדים בקרבת פס הייצור.

ישנם מפעלים שמתבצעים בהם לעיתים תהליכים שעבור הלקוח הסופי יש צורך בהצגת הוכחות על כך שהתהליך הינו ירוק ועומד בתקנים המחמירים של איכות הסביבה. לצורך כך יש צורך להשיג חוות דעת איכות סביבה, חתומה על ידי מומחה אובייקטיבי, ויועץ מטעם חברת אירוס מתאים לכך ויוכל לתת מענה.
 איפה מוצאים ייעוץ הנדסי כימי ברמה הגבוהה ביותר?
אתם מוזמנים להכיר את חברת אירוס טכנולוגיות סביבה בע"מ. החברה מציעה מגוון רחב של שירותי ייעוץ הנדסי כימי, תמיכה, וליווי של תהליכים כימיים, פיזיקליים ותעשייתיים במפעלים מכל הסוגים. היועצים והמומחים מטעם החברה מנוסים ומיומנים בתחומי ההתמחות שלהם וכאשר יועץ מהחברה מלווה את המפעל שלכם בתהליך של ייעוץ או שינוי, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שתקבלו את היחס הטוב ביותר, ייעוץ סביבתי ברמה הגבוהה ביותר והדרך שלכם אל האישורים המיוחלים מטעם המשרד להגנת הסביבה תהיה קצרה ומהירה.

בנוסף לייעוץ כימי והנדסי מציעה חברת אירוס טכנולוגיות סביבה גם ייעוץ הנדסי באיכות הסביבה ואפילו ליווי או ייעוץ מול תאגידי המים, במידה ואין בעל תפקיד במפעל שלכם שמכיר את בוריין את התקנות ועלול להתקשות להתנהל מול גופים ממשלתיים אלה. אתם מוזמנים לפנות אל חברת אירוס טכנולוגיות סביבה עוד היום ולקבוע פגישה עם יועץ מומחה שיגיע אל המפעל שלכם, יתרשם מהתהליכים שמתבצעים בו ויעזור לכם בכל תחום שבו אתם מתקשים או שדרוש לכם ייעוץ הנדסי כימי בתחום חדש עבורכם.

מה כולל ייעוץ הנדסי באיכות הסביבה שמציעה חברת אירוס טכנולוגיות סביבה?
כאשר מדובר על ייעוץ הנדסי כימי בתחומים של איכות הסביבה ישנם הרבה מאד תחומים שהייעוץ עשוי להתאים להם. חברת אירוס טכנולוגיות סביבה מציעה, למשל, בדיקות ומתן חוות דעת בנוגע לסקרי קרקע וגז שיש לבצע בטרם קבלת היתרי בנייה ליזמים, בנייה וניהול של מערכי הדרכה עבור חברות ומפעלים בנושאים שונים, כמו ייעוץ סביבתי בתוך המפעל, ייעוץ בנושאי שפכים ופסולת רעילה ועוד, ייעוץ מול תאגידי המים בכל מה שקשור בתקנות של זיהום מים או פינוי שפכים נוזליים, מדידות קרינה במפעלים תעשייתיים או בנייני מגורים ועוד.

בנוסף, החברה מציעה לחברות הדלק ייעוץ הנדסי כימי הכולל את כל הבדיקות והמדידות המקדימות הדרושות על פי החוק בטרם מקימים תחנת דלק חדשה, כאשר מתגלות רמות גבוהות או חריגות במדידות שונות (כמו למשל במזהמי קרקע או גז ראדון) יכלול הייעוץ עזרה בהפחתת הקרינה.

שאלות ותשובות

מי יכול לבצע טיפול בחומרים מסוכנים ?
כל מי שאי פעם עסק מקרוב בתחומי הכימיה והתעשייה יודע שחומרים מסוכנים אינם כמו כל שאר החומרים והיחס והטיפול בהם שונה בתכלית. טיפול בחומרים מסוכנים מתבצע בכל חברה ומפעל על ידי אדם שהוסמך לצורך כך על ידי הדרכות לטיפול בחומרים מסוכנים מטעם משרד העבודה והרווחה והמשרד להגנת הסביבה והוא היחיד המורשה לאשר כל פעולה הקשורה בחומרים מסוכנים – איחסון, שינוע, מעקב אחר תאריכי תוקף, ייבוא וייצוא ועוד. חברת אירוס טכנולוגיות סביבה בע"מ מתמחה בכל מה שקשור לתחום של חומרים מסוכנים ומספקת מגוון שירותים בתחום זה.

על מנת להיות רשאי לקבלת היתר לשימוש בחומרים מסוכנים על המפעל למנות אדם שיהיה ממונה לתחום זה ועליו לקבל הסמכה מסודרת ורישיון בינלאומי לעיסוק בכל מה שקשור לחומרים מסוכנים. חברת אירוס טכנולוגיות סביבה מסומכת להעביר ולבצע הדרכות לטיפול בחומרים מסוכנים בכל חברה וארגון ואף לעזור ולייעץ למנהלי החברה כיצד לשמור על חומרים מסוכנים כפי שדורש החוק ובאופן הבטוח ביותר, וגם הנוח ביותר לשימוש על פי הצורך.

אילו שירותים נוספים מציעה החברה בתחום של טיפול בחומרים מסוכנים?
המומחים מטעם חברת אירוס טכנולוגיות סביבה בע"מ מוסמכים לתת הדרכות, ייעוץ וסיוע הקשורים לטיפול בחומרים מסוכנים. לעיתים קרובות התהליך של ליווי וייעוץ מסתיים כאשר הלקוח מקבל היתר לשימוש בחומרים מסוכנים. בנוסף עוסקת החברה במתן ייעוץ הקשור בפינוי חומרים מסוכנים ופסולת רעילה ומסוכנת, ביצוע הערכות סיכון במקומות ותהליכים תעשייתיים שבהם יש שימוש רציף בחומרים מסוכנים, עזרה בתכנון הנדסי של מחסנים לצורך אחסון מיכלים של חומרים מסוכנים, עזרה בהכנה של תכניות וציוד חירום בעת תקלה בחומרים מסוכנים ועוד.

על פי החוק, ובהתאם להנחיות של המשרד להגנת הסביבה ישנן תקנות בעניין של הפרדה ומרחק של חומרים מסוכנים ממרכזי מגורים של אוכלוסייה אזרחית, וגם תחום זה נותנת חברת אירוס טכנולוגיות סביבה מענה ושירות צמוד והדוק. תחום זה נכלל תחת טיפול בחומרים מסוכנים בשל הסכנה שקיימת באפשרות הדליפה של חומרים מסוכנים ולכן על בעלי החברה להיערך לכך.